»S temi sredstvi bomo izvedli najnujnejša vzdrževalna dela, ki so nujno potrebna za uporabo gradu. Z Muzejem norosti zelo dobro sodelujemo in tudi po tej obnovi bo njegovo delovanje v gradu omogočeno še naprej.«
»Muzej norosti še naprej deluje v gradu Cmurek, saj so vsebine, ki jih obravnavamo, neločljivo povezane s tem spomenikom.«
»Po vseh peripetijah, ki smo jih bili deležni v Muzeju norosti od konca januarja naprej, ko smo prejeli sklep o preklicu soglasja o uporabi gradu Cmurek, se je 13. maja na gradu na sestanku končno oglasil državni sekretar Cveto Uršič.«
»Delujemo v zelo težkih razmerah, saj vse do danes nismo dobili priložnosti za dialog, niti z lastnikom niti z upraviteljico gradu.«
»Nismo pridobili nobenih javnih sredstev, sami smo pridobili sredstva v mednarodnih krogih, ker so prepoznali vrednost našega delovanja.«
»Gradu Cmurek ne moremo zapustiti in ga tudi ne bomo.«
»Zelo si želimo, da bi se to zgodilo čim prej. Ne le zaradi Muzeja norosti, temveč tudi zaradi ljudi, ki živijo in delajo v tem največjem zavodu v Sloveniji.«
»Grad bi bil po izpraznitvi namenjen za potrebe turistične dejavnosti in lokalne skupnosti, saj je po mojem mnenju eden lepših biserov v Slovenskih goricah, za katerega pa številni sploh ne vedo. Objekt je dobro ohranjen in s temi obnovami bo še lepši.«
»Gre za pomemben spomenik kulturne dediščine, ki že desetletja propada. Prenovili bomo streho in opravili nujna dela, da preprečimo propadanje gradu in ohranimo videz kulturne krajine.«
»Predlagamo, da lastnik gradu ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti grad izroči ministrstvu za kulturo, ki je po našem mnenju pristojno za kulturne spomenike. Nato naj se ministrstvo za kulturo in Muzej norosti dogovorita o uporabi, najemu ali nakupu gradu. Mi v SVZ -ju Hrastovec pa se bomo pogovorili z Muzejem norosti o skupnih projektih, ki jih lahko izpeljemo na skupnem področju v skrbi za ljudi z motnjo v duševnem zdravju in duševnem razvoju.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju